Tisíce odborníkov
pripravených odpovedať na vaše otázky

Ako získať vyjadrenia od odborníkov?

1. Vytvorte výzvu s otázkou a popisom článku, ktorý aktuálne pripravujete.
2. Systém okamžite rozpošle výzvu relevantným odborníkom.
3. Do niekoľkých hodín začnete dostávať prvé odpovede. Vyberte si tie najlepšie.
V našej databáze nájdete odborníkov zaradených podľa oblastí, v ktorých pôsobia. Zároveň už majú skúsenosti so spoluprácou s novinármi a rozumejú hodnote a procesu takejto spolupráce.
Vašu výzvu uvidia všetci odborníci z oblastí, ktoré ste si zvolili. Výzvy sú anonymné. Svoju identitu odhalíte iba odborníkom, s ktorými ste sa rozhodli spolupracovať.
Odporúčame výzvy písať v dostatočnom časovom predstihu, aspoň 2 dni pred uzávierkou. Prvé odpovede však môžete očakávať už do niekoľkých hodín po schválení vašej výzvy.
Ak potrebujete vyjadrenie odborníka okamžite, môžete si vybrať zo zoznamu odborníkov a kontaktovať ich individuálne telefonickou cestou. Myslite však na to, že to bude pracnejšie a nezískate až toľko kvalitných vyjadrení ako pri vytvorení výzvy.
Služba na pomoc novinárom je bezplatná a navždy bude. Odborníci poskytujú vyjadrenia zadarmo, výmenou za bezplatnú publicitu.
Medializuj.sk nezodpovedá za vyjadrenia registrovaných odborníkov. Odborníci však vo svojich profiloch uvádzajú referencie na existujúce vyjadrenia v médiách, takže si ich môžete rýchlo overiť.
Služba "pomoc novinárom", ktorá prepája novinárov a odborníkov je bezplatná a vždy bude bezplatná. Poskytujeme aj platenú službu "sponzorovaný obsah", ktorá pomáha firmám a odborníkom s natívnou reklamou v médiách. Táto služba je prístupná všetkým registrovaným odborníkom.
Registrácia
Na Medializuj.sk sú registrovaní aj novinári z týchto médií:
V minulosti sa mi mnohokrát stalo, že som potrebovala psychológa, astronóma a nedokázala som sa s nimi spojiť. Vďaka Medializuj viem o tých, ktorí majú záujem sa vyjadriť. Využila som aj možnosť v sekcii Námety na príbeh. Odborníkovi som sa ozvala, poskytol mi celú štúdiu a bol ochotný mi odpovedať aj na nie celkom ľahké otázky. Určite to využijem znovu.
Michaela Luxová
Michaela Luxová
Startitup
Kvalitná reportáž či spravodajský materiál, podložený vyjadreniami fundovaných odborníkov, sa môže neraz stratiť v záplave dezinformácií a absolútnych klamstiev. Dnes médiá zápasia nielen o svoje miesto, ale aj o čitateľa, poslucháča, diváka v zmysle uchopenia jeho pozornosti, ktorú často odpútava balast.
Mária Dudová-Bašistová
Mária Dudová-Bašistová
šéfredaktorka MY Prešovské noviny
Dobrý redaktor vie, že objektívnosť a pravdivosť reportáže zachováme tým, že ponúkneme priestor všetkým zúčastneným stranám, nie vždy to však ide ľahko či rýchlo. Každý žurnalista sa z času na čas stretne s odmietnutím sa k danej téme vyjadriť. Na Medializuj.sk ma preto oslovila možnosť kontaktovať reálnych odborníkov, ktorí nielen majú čo povedať, ale aj chcú. A to prácu novinára značne uľahčuje.
Ivana Kiwa Bajerová
Ivana Kiwa Bajerová
šéfeditorka Rádia Košice
Jana Beer photo

“Z vlastnej novinárskej praxe viem, že získanie vyjadrenia od odborníka je časovo náročné a pritom veľmi dôležité pre zabezpečenie objektivity.”

Jana Beerová, bývalá novinárka a spoluzakladateľka Medializuj.sk

Chcem osloviť odborníkov
 

Ako to vyzerá po registrácii?

Registrácia

Vyberáme z blogu

Novinky