Ako sme sa stretli a ako vzniklo Medializuj.sk

Naša trojica sa prvýkrát stretla v septembri 2018 na evente „raňajky s novinármi“, ktorý organizovali Jana a Miroslava. Cieľom tohto podujatia bolo priniesť zaujímavé témy a kontakty novinárom a ponúknuť odborníkom priestor na prezentáciu.

Zsolt na toto podujatie nebol vôbec pozvaný a keďže išlo o uzatvorený event, tak sme ho tam najskôr nepustili :) V závere sa však prebojoval dnu, pri káve sme sa pustili do reči a v spoločnej diskusii vznikli prvé kontúry projektu, ktorý by efektívne prepojil novinárov a odborníkov a pomáhal im nadviazať spoluprácu online - bez dlhého hľadania a bez toho, aby sa museli stretnúť. O rok na to sme už mali spustenú beta verziu.

Pri získavaní spätnej väzby nám novinári v telefonátoch opisovali svoje skúsenosti s niekoľko hodinovým hľadaním správneho odborníka. Zároveň nám odborníci neverili, že sa môžu v médiách odprezentovať zadarmo. Vtedy sme vedeli, že sme našli ten správny produkt a že naša služba má medzinárodný potenciál.

Dnes je naša platforma neodmysliteľným nástrojom mnohých novinárov a teší nás, že im pomáhame pri ich práci a šetríme ich čas. Súčasne sme radi, každá nová téma zviditeľní ďalšieho skúseného odborníka.

Pilotne sme našu službu spustili na Slovensku a v Českej republike, v priebehu roka 2020 ju rozširujeme do viacerých krajín Európy. Aktuálne pripravujeme ďalšie služby, ktoré budú pomáhať novinárom pretransformovať sa do novej doby ad-blockerov a no-trackingu.

Zakladatelia Medializuj.sk – Miroslava s dcérkou Idou, Zsolt a JanaZakladatelia Medializuj.sk – Miroslava s dcérkou Idou, Zsolt a Jana
Registrácia